Jak zacząć dropshipping bez inwestycji

Dokładnie tak, dobrze przeczytałeś. Można zacząć prowadzić dropshipping bez wkładania pieniędzy. Tak naprawdę możesz zacząć dropshipping jeszcze dzisiaj i nie płacić ani grosza. Wiadomo jednak, że jeżeli chcesz aby twój biznes działał długoterminowo musisz z czasem w niego zainwestować. Jednakże możesz to zrobić dopiero w momencie gdy twój biznes wygeneruje jakieś wyniki.

Tak więc zacznijmy od tego jak zacząć biznes dropshipping bez żadnej inwestycji

1. Twój Czas

Jeżeli chodzi o brak inwestycji mam na myśli brak wydawania pieniędzy. Jednak jeżeli chcesz osiągnąć sukces nie płacąc na starcie pieniędzy musisz zainwestować swój czas, dużo swojego czasu. Nie da się postawić sklepu i nagle magicznie zarabiać pieniądze. Musisz posiadać wiedzę i plan który ma zaprowadzić cię do sukcesu.

Aby to zrobić na samym początku musisz ustalić jaki typ produktu chcesz sprzedawać. Musisz zastanowić się czy chcesz sprzedawać produkty, które aktualnie mają trend, produkt niszowe czy codziennego użytku. Jeżeli chcesz sprzedawać trendy będziesz musiał konkurować z dużą liczbą sprzedawców. Jeżeli chcesz sprzedawać produkt niszowy musisz wybrać nisz która będzie przynosiła zyski. A jeżeli wybierzesz kombinacje obu musisz mieć dużą wiedzę i zrobić ogromny research.

2. Otwórz Sklep

Ten punkt jest raczej oczywisty. No bo jak ktoś ma odnaleźć twoje produkty jeżeli nie prowadzisz sklepu. W dropshippingu wyjątkiem jest to, że nie musisz otwierać sklepu stacjonarnego i płacić tysiące na sam asortyment. Wystarczy, że założysz sklep internetowy. Ale jak się za to zabrać?

Jest wiele platform, które umożliwiają założenie sklepu internetowego, takie jak Shopify, Ebay, WordPress itp. Jednak żadna z nich nie jest do końca darmowa. Weźmy np. WordPressa na którym prowadzenie sklepu kosztuje ok. 100zł przez pierwszy rok (koszt domeny i hostingu). Jednak niektóre z nich mają okres próbny i to na nich skupię się w tym artykule. 

Shopify umożliwia 14 dni darmowego dostępu do platformy. Jest to czas w którym będziemy w stanie stworzyć sklep i przetestować jego funkcjonalność a także zacząć sprzedawać. Pomimo iż, shopify wymaga podania danych do karty kredytowej lub konta paypal, jeżeli anulujemy okres próbny przed okresem 14 dni nie zapłacimy ani grosza.

Jeżeli nie chcesz zaczynać od zakładania sklepu na żadnej z tych platform. Możesz zacząć sprzedawać w dropshippingu na facebook marketplace jest to aktualnie najlepszy i najbardziej dochodowy kanał sprzedaży zaraz po własnym sklepie dropshipping.

3. Znajdź Dostawcę

Kiedy już znajdziesz platformę na której chcesz otworzyć sklep należy zastanowić się nad dostawcą twojego produktu. Istnieje wiele różnych dostawców, jednych trzeba znaleźć samemu innych znajdziemy od razu na serwisie na którym tworzymy sklep. Chodzi nam o to, aby znaleźć dostawców którzy nie pobiorą pieniędzy z góry za produkty które sprzedajesz. Musimy znaleźć takich dostawców którym zapłacimy dopiero w momencie sprzedaży na naszym sklepie internetowym

Najlepszym rozwiązaniem na sam początek jest znalezienie dostawcy na Aliexpress. Ważne jest jednak aby znaleźć dostawcę, który w miarę szybko wysyła produkty do klienta. Znalezienie dostawcy na Aliexpress jest najłatwiejsze i nie wymaga podpisywania specjalnych umów ani posiadania działalności.

4. Research

Sprawdź produkt który chcesz sprzedawać. Zobacz czy inne sklepy sprzedają go z sukcesem i jak wypowiadają się klienci na jego temat. Przeprowadź dogłębną analizę swoich konkurentów na rynku i zrób wszystko aby twój sklep wyglądał o wiele lepiej niż ich. Pomyśl jaka będzie twoja strategia sprzedaży, sprawdź jaki marketing robią inne sklepy, w jaki sposób chcesz zaprezentować swój produkt i jakie wrażenie ma wywoływać na twoich przyszłych klientach.

Według naszego doświadczenia w dropshippingu warto sprzedawać to co już działa tylko zrobić to lepiej i gwarantuje ci, że jeżeli podążasz tą drogą z czasem wygenerujesz jakieś wyniki.

5. Marketing

I dotarliśmy do najważniejszego elementu w dropshippingu i w każdym biznesie ecommerce. Sukces w biznesie zależy od skutecznego marketingu. Jednak w dzisiejszym świecie skuteczny marketing nie oznacza setek tysięcy złotych wydanych na reklamę. Możliwe jest zareklamowanie swojego sklepu w darmowy sposób na kilku różnych platformach mediów społecznościowych.

Musisz jednak wiedzieć jak się za to zabrać i jak tworzyć posty które mogą zdobyć dużo wyświetleń. Dotrzyj do jak najwięcej użytkowników i daj im znać o istnieniu swojego sklepu internetowego. Pokaż im swój produkt i postaraj się ich przekonać dlaczego powinni go kupić. W momencie kiedy zdobędziesz pierwszych klientów będziesz mógł zmienić darmowy marketing w social media na płatny.

Oczywiście, jeżeli chcesz możesz cały czas polegać na darmowym marketingu. Tak długo jak będziesz potrafił tworzyć angażujące posty, nagrywać porywające filmy czy pisać ciekawe posty twoje produkty będą sprzedawały się z dużą skutecznością.

Kilka Słów Końcowych...

Podsumowując chcemy zaznaczyć, że nic nie jest wolne od inwestycji. Nawet jeżeli nie będziesz wydawał pieniędzy na marketing to będziesz musiał poświęcić swój czas. Jednakże można zacząć dropshipping bez ponoszenia żadnych kosztów. 

Otworzenie sklepu internetowego jest proste, jednak prowadzenie i utrzymanie się na rynku przez długi okres czasu jest trochę trudniejsze. Jeżeli zaczniesz nie inwestując w marketing będziesz musiał włożyć dużo czasu jak i poświęcenia w to aby sklep się rozkręcił.

Nie martw się, jeżeli wybierzesz odpowiedni produkt i przeprowadzisz odpowiedni marketing (darmowy lub płatny) twój sklep powinien utrzymać się przez długi okres czasu.

Sprawdź Mój Kanał na Youtube

Reklamy na Google vs Reklamy na Facebooku

Jak zbudować własną markę w Dropshippingu

Podstawowe SEO dla sklepu internetowego - Shopify

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera