Co to jest Ecommerce – Dropshipping

co to jest ecommerce

Chcesz wiedzieć co to jest ecommerce? Masz ochotę stworzyć swój własny sklep ecommerce? W takim razie idealne trafiłeś.

Ecommerce odnosi się do jakiejkolwiek biznesowej transakcji zawieranej przez internet. Jednym z najpopularniejszych przykładów są zakupy internetowe, czyli kupowanie i sprzedawanie produktów online. Ecommerce obejmuje również aukcje online sprzedaż biletów czy operacji bankowych. 

W tym wpisie chciałbym skupić się głównie na Ecommerce w rozumieniu sklepów internetowych.

Jeden z najlepszych biznesów 2020 roku

Ecommerce jest najszybciej rozwijającym się rynkiem detalicznym, który według prognoz ma osiągnąć sprzedaż w wysokości 4.135 bilionów dolarów w 2020 roku.

Takie liczby mówią same za siebie. Duża sprzedaż i łatwość w rozpoczęciu czyni, Ecommerce jednym z najlepszych biznesów 2020 roku.

Zaryzykuje stwierdzenie, że aby zacząć ten biznes nie potrzebujesz tak naprawdę ani złotówki. Wystarczy odpowiednia wiedza oraz zrozumienie działania sklepów Ecommerce.

Ale co właściwie mam sprzedawać?

Teraz do gry wchodzi jedna z form Ecommerce, jaką jest dropshipping. Dropshipping polega na tym, że nie musisz posiadać własnych produktów wystarczy, że będziesz sprzedawać czyjeś produkty nakładając na nie swoją marżę.

Powiedzmy, że dodajesz na swój sklep produkt z Aliexpress. Po jakimś czasie produkt ten zostanie kupiony przez osobę X a wtedy ty zamawiasz ten produkt na serwisie Aliexpress i podajesz dane do wysyłki właśnie osoby X. Nie musisz martwić się pakowaniem i wysyłaniem przesyłki. Wszystko to zrobi za ciebie producent, który sprzedaje dany przedmiot na Aliexpress.

Nie potrzebujesz magazynować produktów ani ich własnoręcznie wysyłać wystarczy tylko, że dotrzesz do klientów.

Marketing

Pojawia się pytanie, na czym głównie polega ten biznes. Odpowiedź jest prosta – Marketing, to właśnie marketing jest kluczowy w działaniu sklepu ecommerce. 

Jesteśmy w naprawdę uprzywilejowanej sytuacji. Nie musimy chodzić po domach i reklamować swoich produktów. W dzisiejszych czasach możemy dotrzeć do setek tysięcy potencjalnych klientów posiadając komputer/telefon oraz połączenie z siecią.

Kluczowymi platformami są Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter oraz TikTok.

Jeżeli posiadamy jakiś kapitał na start możemy zacząć od płatnego reklamowania się. Jednak, bez odpowiedniej wiedzy może być to tylko strata pieniędzy. Warto zacząć od stworzenia kont w mediach społecznościowych oraz zacząć wrzucać jakiś content. Jeśli wdrożymy odpowiednie sposoby na to jak zdobyć nowych odbiorców możemy w darmowy sposób zyskać nowych klientów każdego miesiąca.

Własny sklep czy platformy sprzedażowe

Wiedząc już, na czym polega dropshipping możemy sprzedawać produkty na różnych portalach w internecie.

Pierwszym najpopularniejszym serwisem jest Allegro. Największym plusem Allegro jest to, że nie musimy się zajmować marketingiem. Każdego miesiąca portal Allegro odwiedza tysiące osób, czyli setki potencjalnych klientów. Jeśli prowadzimy jakieś media społecznościowe możemy przyciągnąć więcej klientów jednak już samo dodanie produktów na allegro umożliwia innym ich odnalezienie.

Drugim sposobem jest założenie własnego sklepu np. na platformie Shopify. Posiadanie własnego sklepu umożliwia budowanie bazy klientów oraz jest niezbędne, jeśli chcemy zwiększyć sprzedaż po przez reklamy na Facbooku czy Instagramie. Jeśli chcemy zarabiać większe pieniądze a taki jest cel to założenie własnego sklepu internetowego będzie pierwszym krokiem do sukcesu.

Jak się za to zabrać krok po kroku

1. Znalezienie hurtowni/dostawcy

Pierwszym krokiem będzie znalezienie dostawcy lub hurtowni, która będzie chciała współpracować na zasadzie dropshipingu. Najpopularniejszym dostawcą jest Aliexpress. Jednak czas oczekiwania na przesyłkę jest wydłużony w przypadku wysyłki z Chin. Jeśli chcemy sprzedawać produkty w Polsce może okazać się to nielada problemem. Jednak na Aliexpress możemy znaleźć dużą liczbę dostawców ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli planujemy sprzedawać produkty w Stanach Zjednoczonych, do czego zachęcam to Aliexpress może okazać się świetnym rozwiązaniem.

2. Znalezienie Produktu

Jeżeli wybierzemy naszego dostawcę w tym przypadku Aliexpress czas znaleźć ciekawy produkt do sprzedaży. W kolejnych wpisach przedstawię kilka sposobów na to jak znaleźć produkt, który będzie się sprzedawał. Szukamy produktu w serwisie Aliexpress, sprawdzamy czas dostawy, cenę itd., jeżeli stwierdzimy, że chcemy sprzedawać dany produkt to bierzemy się za stworzenie sklepu.

3. Stworzenie Sklepu

Kolejnym krokiem będzie stworzenie sklepu np. na platformie Shopify, która jest bardzo prosta w obsłudze. W kolejnych wpisach przedstawię Ci jak stworzyć taki sklep oraz skonfigurować wszystkie ustawienia. Tak, więc po stworzeniu sklepu dodajemy produkt, tworzymy opis i zaczynamy sprzedawać.

4. Marketing

Następnym krokiem będzie marketing w mediach społecznościowych. Warto zacząć od Instagrama oraz Facebooka. Ciekawym pomysłem jest również pisanie bloga, który przyciągnie ludzi do twojego sklepu. Marketing jest kluczową częścią tego biznesu, dlatego zainwestuj w wiedzę na ten temat. Na naszym blogu oraz kanale Youtube znajdziesz ciekawe sposoby na zdobycie klientów.

5. Pierwsze Zamówienie!

W końcu po długiej i ciężkiej pracy ktoś kupił produkt na twoim sklepie. Teraz wystarczy, że złożysz zamówienie na ten produkt w serwisie Aliexpress a w danych wysyłkowych wpiszesz dane swojego klienta i gotowe. Płacisz za towar pieniędzmi ze sprzedaży w swoim sklepie i cieszysz się swoją prowizją.

Warto Zacząć

Dropshipping jest najlepszym sposobem na to, aby zacząć zarabiać ogromne pieniądze na sklepie ecommerce. Nie musisz posiadać własnego produktu ani kupować go za swoje pieniądze. Dopiero po zakupie na twoim sklepie zamawiasz przedmiot, który zostanie wysłany przez dostawce. Nie musisz ryzykować, że stracisz pieniądze, ponieważ dokonujesz zamówienia dopiero po zakupie na swoim sklepie. 

Najlepszy pomysł na kanał na yt

Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów

Pewnie niejednokrotnie śmiałeś się z filmu, na którym ktoś w zabójczym tempie zjadał 20 hamburgerów lub 15 hot-dogów. Takie filmy bawią miliony osób na całym świecie. W tym wpisie pokażę Ci najlepszy pomysł na kanał na yt oraz krok po kroku przedstawię Ci jak możesz na nim zarabiać.

Na czym to polega?

Chodzi o tworzenie filmów używając krótkich materiałów, na których ludzie jedzą na czas. Przeanalizujmy teraz kanał, który tworzy takie filmy.

Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów​ - MarketingExpert

Kanał ten generuje milionowe wyświetlenia. Wystarczy, że znajdziecie krótkie filmy, na których ludzie pokazują swoją umiejętność szybkiego jedzenia i połączcie je w jeden film. 

Od razu mówię, że nie jest to przestępstwem. Macie prawo do tego, aby robić tego typu filmy tzw. kompilacje. Wystarczy, że w opisie wkleicie linki do filmów, których użyliście.

Działamy

Pierwszym etapem będzie otworzenie Youtube i wpisanie w wyszukiwarkę słów związanych z tym tematem. Na początku niech to będzie “fast eating”. Po wpisaniu tych słów pojawi nam się lista filmów.

Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów​ - MarketingExpert

Teraz wystarczy, że poświęcicie trochę czasu na znalezienie filmików, które trwają 2-4 min. Możecie wejść w inne kompilacje i po prostu powycinać niektóre fragmenty i użyć ich w swoim filmie. Jeżeli nie będziecie mogli znaleźć nic ciekawego wpiszcie inne wyrażenie np. “fast ice cream eating” czyli szybkie jedzenie lodów. Jeżeli poświęcicie trochę czasu, tych filmów znajdziecie tysiące.

Jak pobrać filmy z youtube?

Nie ma nic prostszego, wystarczy, że skopiujecie link filmu i wejdziecie na stronę YtMp3. Po przejściu na stronę wystarczy kliknąć przycisk mp4, wkleić link i pobrać.

Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów​ - MarketingExpert

Tworzenie filmu

Następnym krokiem będzie połączenie wszystkich filmików w jeden cały film. Długość takiego filmu nie powinna być krótsza niż 10 min. Filmy, które trwają 10 min i więcej mają większą szansę na szybkie wybicie się. Dzieję się tak, ponieważ im dłużej ktoś ogląda twój film tym lepiej Youtube na to patrzy.

Teraz otwieracie jakiś program do montażu filmu. Jeżeli nie wiecie, jakiego użyć polecam darmowy program OpenShot Video Editor. Jeżeli potraficie w fajny sposób montować film, to dobrze. Jeśli jednak jesteście początkujący to nic się nie dzieje. Wystarczy, że połączycie filmiki w jedną całość i to wystarczy, aby setki osób było zainteresowane takim filmem.

SEO

Po zmontowaniu filmu możecie go wrzucić na swój kanał Youtube. Teraz wystarczy wiedza o tym ,jakich tagów używać, o czym przeczytacie tutaj. Pamiętajcie również o ciekawych miniaturkach ,które w prosty sposób możecie stworzyć na stronie Canva. Miniaturki są bardzo ważną częścią filmu, ponieważ osoba zanim kliknie w wasz film widzi właśnie miniaturkę. Możecie wzorować się na innych kanałach, które tworzą tego typu filmy lub wykorzystać waszą wiedzę i kreatywność.

Powodzenia

Teraz najważniejsza jest cierpliwość i stałe dodawanie filmów, minimum raz w tygodniu. Jeżeli chcecie poznać inne sposoby na kanał na youtube zapraszam was do wpisu “Jak zarabiać na youtube krok po kroku w 2020 roku“.

Powodzenia!

Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku

pomysł na kanał na youtube

Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku

Nie masz pomysłu na kanał na youtube? Nie wiesz jaki content nagrywać, aby zyskać dużą liczbę wyświetleń oraz subskrypcji a może chcesz zostać youtuberem, ale nie masz ochoty pokazywać się przed kamerą. Nie ważne, którą z tych osób jesteś, mam dla ciebie świetną wiadomość. Możesz zostać youtuberem już dzisiaj i nie potrzebujesz do tego kamery ani mikrofonu wystarczy, że poświęcisz kilka minut na zrozumienie sposobu, który Ci przedstawię.

Na czym to polega?

Sposób, który chcę Ci przedstawić jest niesamowicie prosty wymaga tylko trochę twojego skupienia i pracy no i przede wszystkim cierpliwości. Pewnie widziałeś kiedyś filmy na youtubie, w których słychać i widać palące się drewno w kominku, a może zauważyłeś filmy, na których słychać odgłosy padającego deszczu. Jeżeli nie to spójrz na filmy zamieszczone poniżej.


Przejdźmy do szczegółów

Pewnie pojawia się w twojej głowie następujące pytanie – mam nagrywać spadający deszcz?

Otóż nie! Obiecałem Ci, że nie będziesz musiał nic nagrywać i tak też się stanie. Osoby, które wrzuciły te filmy najprawdopodobniej również korzystały ze sposobu, który wam przedstawię.

Wystarczy, że znajdziecie jakieś video przedstawiające spadający deszcz oraz odgłosy deszczu a następnie złączycie w całość i stworzycie z tego jedną godzinę materiału filmowego. Dlaczego 1h? Wielu ludziom tego typu filmy pomagają się uspokoić i zrelaksować, często słuchają tych nagrań przez długi czas. 

Jeżeli ktoś będzie oglądał wasz film przez godzinę, algorytmy youtube stwierdzą, że jest on idealny ,aby zwiększyć jego widoczność. Im chodzi o to żeby jak najdłużej przytrzymać oglądającego w ich serwisie.

Zaczynamy działanie

Na początku musimy znaleźć video, którego użyjemy w filmie.

Wchodzimy na stronę Pixabay wybieramy filmy video i wpisujemy w wyszukiwarkę słowo “deszcz”. Po wyszukaniu pokażą nam się różne videa przedstawiające spadający deszcz, wybieramy jedno z nich pobieramy i lecimy dalej.

 

Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku
Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku


Dźwięk

Następnym krokiem będzie znalezienie dźwięku spadającego deszczu. Wiele filmów m.in. ten na zdjęciu posiadają już dźwięk spadającego deszczu. W takim wypadku możemy używać tego, który jest w filmie lub znaleźć inny używając youtube.

Wchodzimy na youtube i w wyszukiwarce wpisujemy np. słowo “rain” po krótkiej chwili wyskoczą nam filmy, w których znajdują się dźwięki, których szukamy. Teraz wystarczy, że klikniemy w przycisk “filtr” rozwinie nam się lista filtrów, z której wybieramy creative commons czyli filmy, które można ponownie wykorzystywać oraz na nich zarabiać.

Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku
pomysł na kanał na youtube

 

Pojawi nam się lista filmów, wybieramy jeden i pobieramy ścieżkę dźwiękową z tego filmu używając strony YtMp3. Wystarczy, że skopiujecie link filmu i wkleicie w odpowiednim miejscu na tej stronie.

Faza Końcowa

Teraz wystarczy, że połączysz video i audio w jeden film. Jeżeli nie wiesz, jaki program video wybrać polecam Ci Openshot jest on bardzo prosty w obsłudze oraz darmowy. Pamiętaj, aby filmik trwał około godziny czasu. Teraz wystarczy, że wrzucisz swój film na youtube, najważniejsze to zrozumieć, że od razu nie zdobędziesz milionów wyświetleń, wymaga to czasu. Bądź konsekwentny w tym, co robisz i wrzucaj nowy film przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli chcesz szybciej wybić się na Youtube sprawdź wpis o tym jak znaleźć odpowiednie tagi

Po jakimś czasie będziesz mógł nawiązać partnerstwo z Google Ads i zaczniesz zarabiać z reklam, które będą wyświetlane w twoich filmach.

Wskazówka

W ten sposób możesz wrzucać różnego rodzaju filmy m.in. dźwięk płonącego drewna, wodospady, grzmoty, śpiew ptaków oraz inne podobne filmy. Większość z nich jest używana przez ludzi, aby się zrelaksować, więc pamiętaj o tym dobierając dźwięki do filmu.

 

Mam nadzieje że podoba Ci się ten pomysł na kanał na youtube. Jeżeli szukasz więcej sposobów na kanał, na Youtube bez nagrywania filmów zapraszam cię na inny wpis dotyczący wrzucania darmowych piosenek

Jak znaleźć tagi do filmów na youtube

tagi youtube

Jak znaleźć tagi do filmów na Youtube

Wrzucasz filmy na youtube przez długi okres czasu, ale nie widzisz rezultatów, o których marzysz? A może chcesz wyświetlać się wyżej w wynikach wyszukiwania na Youtube czy Google. Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to pora zabrać się za tagi Youtube.

Czym są tagi na YT

Tagi Youtube są to słowa kluczowe, których używamy w celu opisania filmu. Najprościej mówiąc, jeśli ktoś szuka, na Youtube frazy “darmowa muzyka” a ty właśnie użyłeś tych dwóch słów w swoim opisie, tytule czy tagach to masz szanse, że twój film pokażę się w wynikach wyszukiwania. Dlatego tagi na Youtube są tak bardzo ważne, ponieważ to od nich często zależy jak wysoko znajdzie się nasz film w wynikach wyszukiwania.

Gdzie znaleźć tagi?

1. Google Planer Słów Kluczowych

tagi youtube

Pierwszym pomocnym narzędziem jest Google Keyword Planner. Jest to planer słów kluczowych od Google, z którego możecie korzystać za darmo po zalogowaniu do konta Google. Google planner umożliwia nam znalezienie słów, które są często wyszukiwane i wiążą się ze słowem kluczowym.

Powiedzmy, że wrzucamy film na Youtube pod tytułem “Gramy w League of Legends”. W takim razie chcemy wyszukać wszystkie osoby, które mogą być zainteresowane grą League of Legends. W tym celu wchodzimy do Google plannera wchodzimy w opcje poznaj nowe słowa kluczowe i wpisujemy słowa, które mogą wyszukiwać gracze League of Legends (Patrz zdjęcie poniżej)

Po wpisaniu słowa wyskoczą nam podobne frazy wyszukiwane przez ludzi oraz średnia miesięczna liczba ich wyszukiwań. Teraz wystarczy, że skopiujemy te, które odnoszą się do naszego filmu i wkleimy je w pole tagów w edytorze na Youtube. Jeżeli nie znajdziecie wystarczająco dużo tagów wystarczy, że zmienicie słowa kluczowe w tym przypadku “poradnik do league of legends” na inne i wyskoczy wam lista innych wyszukiwanych słów kluczowych.

2. Wyszukiwarka na Youtube

Jednym z prostszych sposobów na znalezienie tagów jest wyszukiwarka w Youtube. Wystarczy, że wpiszecie wasze główne słowo kluczowe opisujące film (najlepiej żeby to były 2-3 słowa np. “śmieszne filmy”) i dodacie do tego kolejne litery alfabetu. Zaczynamy od wpisania “śmieszne filmy a” potem “śmieszne filmy b” itd. Za każdym razem rozwinie wam się lista częstych wyszukiwań w serwisie Youtube. Wystarczy teraz, że zapiszecie sobie wszystkie słowa, które związane są z waszym filmem i użyjecie, jako tagów na Youtube.

tagi youtube
tagi youtube

3. Proponowane

Ta strategia trochę różni się od poprzednich dwóch a polega na wyświetlaniu się w sekcji proponowane, pod filmami innych twórców.

Aby zrealizować ten cel musimy pobrać darmowy program vidIQ dzięki niemu będziemy w stanie m.in. widzieć, jakie tagi użyli inni twórcy w swoich filmach na Youtube.

Po dodaniu wtyczki do przeglądarki możemy znaleźć film, który jest podobny do naszego i pod którym chcemy się znaleźć w proponowanych. Po wejściu w konkretny filmik powinniśmy zobaczyć po prawej stronie ekranu takie okienka.

tagi youtube
tagi youtube

Nas będzie głównie interesować okienko zaznaczone wyżej na zdjęciu, w którym znajdują się wszystkie tagi użyte przez tego twórcę. Teraz wystarczy, że skopiujemy te tagi i wkleimy do swojego filmu na Youtube. Dzięki temu działaniu będziemy mieli większe szanse, że nasz film pokażę się w proponowanych pod tym filmem. Jeżeli uważacie, że odbiorcy tego filmu pasują idealnie do filmu, który wy nagraliście nie pozostaje wam nic innego jak wprowadzić ten sposób w życie.

Dlaczego tagi są ważne

Myślę, że sami rozumiecie jak bardzo ważne są tagi używane w waszym filmie. Jeżeli znajdziecie słowa kluczowe, których nikt nie używa wasze filmy będą w stanie pojawić się wyżej w wyszukiwaniach. Należy, zatem zrozumieć waszą grupę odbiorców oraz jakie pytania i frazy mogą być przez nich wyszukiwane. Trzy sposoby opisane w tym wpisie ułatwią wam to zadanie.

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na swój własny kanał zapraszam was do przeczytania wpisu w którym mówię jak zacząć zarabiać na Youtube bez nagrywania filmów

Jak zarabiać na YouTube bez nagrywania filmów

Jak zarabiać na YouTube bez nagrywania filmów

jak zarabiać, na YouTube bez nagrywania filmów

Pieniądze popularność i praca marzeń to tylko jedne z wielu zalet bycia youtuberem. Każdy z nas kiedyś marzył, aby zostać twórcą na portalu youtube, ale większość z nas stwierdziła, że się do tego nie nadaje. Zaczęliśmy wymieniać wszystkie potrzebne rzeczy do rozpoczęcia nagrywania i okazuje się, że nie mamy drogiego sprzętu, talentu czy odwagi do pokazania się przed kamerą. Gwarantuję ci, że każdy wielki youtuber myślał podobnie, ale nie słuchał swojego wewnętrznego krytyka tylko zaczął nagrywać.

Droga youtubera jest ciężka szczególnie na początku, kiedy dajesz z siebie wszystko a wyświetlenia pod twoimi filmami są równe 0. Ale jeśli czytasz ten wpis, masz wielkie szczęście, ponieważ dzisiaj zrozumiesz, że nagrywanie filmów na youtube nie zawsze wymaga przełamania swojego ego. W tym wpisie pokaże Ci jak zarabiać, na YouTube bez nagrywania filmów.

Na czym to polega?

Pewnie niejednokrotnie słuchałeś piosenek na youtube nie zastanawiając się kto je stworzył, śpiewa czy promuje. Mówię tutaj głównie o piosenkach z popularnych kanałów takich jak “Chill Nation” “NCS” czy “Trap Nation”. Pewnie myślicie, że za tymi kanałami stoi jedna lub więcej osób które nagrywają piosenki a potem je tam po prostu wrzucają. Otóż nie do końca, piosenki które znajdują się na tych kanałach są zazwyczaj tworzone przez ludzi którzy nie mają nic wspólnego z twórcami kanału. Kanały te następnie udostępniają piosenki innych twórców, którzy oznaczyli swoje utwory, jako wolne od praw autorskich. 

Ale co to znaczy?

To znaczy, że każda piosenka która zostaje wrzucona do sieci i oznaczona jako Copyright Free jest darmowa do wykorzystywania w filmach i vlogach. Jedyną ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać jest obowiązek dodania informacji o twórcy piosenki w opisie filmu.

Pojawiają się wam jakieś pomysły w głowie?

Jeśli jeszcze nie załapaliście jak możecie wykorzystać te informacje w praktyce to właśnie teraz się skupcie. Pewnie jak sami wiecie na świecie a choćby i w samej Polsce jest bardzo dużo vlogerów, youtuberów, którzy potrzebują muzyki do swoich filmów. Ci twórcy spędzają bardzo dużo czasu w sieci na poszukiwaniu darmowych utworów do swoich nagrań, aby móc zarabiać na swojej twórczości. I to jest wasza szansa, co powiecie na utworzenie kanału i wrzucanie na niego piosenek darmowych do użytku. Dzięki czemu Ci twórcy będą mieli wszystkie darmowe piosenki w jednym miejscu. Więc macie content oraz macie odbiorców – istny przepis na sukces.

Czy to działa?

Sprawdźmy!

To jest jeden z kanałów który udostępnia muzykę bez praw autorskich.

Jest to tylko jeden z kanałów który bazuje na tym pomyśle. Ale teraz możesz zadać sobie pytanie. Skoro jest tak dużo kanałów które to robią czy mam szansę się wybić.

Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak. Skoro jest na nich taka liczba subskrypcji to znaczy, że ludzie potrzebują takiej muzyki. Prawda jest taka, że jest wiele osób które po prostu lubi słuchać tych piosenek, bo nie ukrywajmy większość z nich jest naprawdę dobra.

A co z zarobkami?

Kanał ten jest w stanie zarabiać od 1.3 tyś do nawet 21.5 tyś dolarów miesięcznie, co zaznaczyłem w kółku. Niezły wynik jak na wrzucanie czyjś piosenek.

A więc jak zarabiać na YouTube bez nagrywania filmów?

Wystarczy, że wejdziecie na jeden z tych kanałów i po prostu ściągniecie piosenkę która wam się podoba.

Jak to zrobić?

Wejdźcie na jeden z tych filmików, kliknijcie prawym przyciskiem myszy na video i skopiujcie adres URL filmu.

Następnie wejdźcie na jedną ze stron która umożliwia pobieranie filmów z youtube.

W moim przypadku będzie to strona YtMp3, wklejcie link i kliknijcie przycisk “Convert” po krótkim załadowaniu wyskoczy wam przycisk “Download” po kliknięciu którego wyskoczy wam pobieranie piosenki.

Teraz Pasuje dodać zdjęcie na tło filmu

Najlepszym źródłem darmowych zdjęć do użytku jest strona Unsplash lub Polski odpowiednik Pixabay. Po przejściu na jedną z tych stron wpiszcie wyraz z którym ma być związane wasze zdjęcie i znajdźcie to które was najbaradziej interesuje. Pobierzcie i zabieramy się za złączenie to w całość

Stworzenie Video

Najlepszym darmowym programem w moim odczuciu jest OpenShot Video Editor. Pobieracie go, otwieracie i łączycie wasz obrazek oraz piosenkę w całość. Jeżeli macie trudność ze zrozumieniem tego programu poszukajcie w internecie informacji na ten temat lub zostawcie jakiś komentarz a z chęcią wam pomogę.

Miniaturka

Miniaturka jest jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o sukces na youtube. To jest pierwsza rzecz którą widzi twój przyszły widz. Musisz więc zadbać o to aby wyglądała naprawdę dobrze. 

Z pomocą przychodzi darmowa strona Canva na której w bardzo prosty sposób możesz stworzyć nie tylko miniaturkę ale również logo czy background kanału. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, jednak jeśli będziecie mieli jakiś problem piszcie w komentarzach.

Film gotowy do wrzucenia

Jeżeli przeszliście przez wszystkie powyższe kroki, pozostało wam wrzucenie filmu. Jednak pamiętajcie o tym aby w opisie filmu umieścić informacje o autorze piosenki. 

Gdzie je znaleźć

Wróćcie do filmu z którego wzieliście piosenkę otwórzcie opis i poszukajcie informacji na temat autora. Umieście wszystkie linki dotyczące tej piosenki tak jak to zrobił twórca na zdjęciu poniżej. Po prostu skopijujcie i oprócz swoich linków do instagrama, subskrybcji i czego tam jeszcze chcecie, umieśćcie te same linki które znajdują się w opisie filmu z którego braliście piosenkę. Oczywiście tylko te informacje które dotyczą danej piosenki nie kanału który je opublikował.

Co dalej?

Teraz liczy się cierpliwość oraz systematyczne wrzucanie filmów przynajmniej raz dziennie. Wiadomo, że od razu nie wskoczy wam tysiące wyświetleń, ale jeśli będziecie wytrwali, w końcu wasze filmy zaczną zyskiwać popularność. Jeśli chcecie poznać ciekawe techniki które pomogą zyskać wam widzów m.in jak dobierać tagi piszcie w komentarzach i śledźcie naszego bloga. Jeżeli chcecie poznać inne sprawdzone sposoby zapraszam was do wpisu 5 Metod zarabiania w internecie. Mam nadzieje, że zrozumieliście jak zarabiać na youtube bez nagrywania filmów, Życzę wam powodzenia i wytrwałości!

5 Metod zarabiania w internecie

Nieważne czy szukasz szybkiej gotówki czy chciałbyś znaleźć długoterminowe źródło dochodu internet jest idealnym miejscem. Zarabianie w internecie nie jest tak trudne jak się wydaje jednak wymaga dyscypliny oraz konsekwentnych działań. 

 

Praca w internecie tak samo jak zwykła praca wymaga poświęcenia czasu. Im więcej czasu poświęcisz tym większe efekty osiągniesz. Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć, trafiłeś idealnie. W tym wpisie przedstawię ci ciekawe metody zarabiania w internecie.

1. Kanał na Youtube

Zanim pominiesz ten sposób daj mi szansę na wyjaśnienie. Większość ludzi uważa, że aby zacząć nagrywać filmy na youtubie potrzebny jest im drogi sprzęt czy przełamanie się i pokazanie przed kamerą. Nic bardziej mylnego, tak naprawdę większość dużych kanałów nie nagrywa drogim sprzętem a tym bardziej nie pokazuje swojej twarzy na filmach. Zatem jak oni to robią? kluczem do sukcesu jest pomysł i sposób jego realizacji. Najlepszym przykładem są kanały nagrywające filmy które są zlepkiem różnego rodzaju urywek serialów telewizyjnych, streamów, memów czy wydarzeń sportowych. Kanały te generują niesamowite dochody tylko i wyłącznie poświęcając swój czas na połączenie różnego rodzaju ciekawych momentów w całość.

 

Jak każdy człowiek na pewno masz jakieś hobby czy zainteresowanie. Może lubisz słuchać piosenek albo znasz się na sporcie czy gotowaniu. Nieważne jakie masz zainteresowanie, najważniejsze jest to że możesz zacząć dzięki niemu zarabiać. Jeśli boisz się kamery, możesz zacząć od nagrywania swojego głosu. Znajdź temat który cię interesuje i zacznij mówić, mów o swoich przemyśleniach, uwierz mi że znajdą się ludzie którzy dzielą tą samą pasję i z chęcią ciebie posłuchają. Najważniejsze to zacząć, jeśli nie spróbujesz nie dowiesz się czy wyjdzie. Co masz do stracenia? najwyżej ci się uda i będziesz mówić o swojej pasji zarabiając przy tym pieniądze.

 

2. Instagram

Dokładnie tak, Instagram mimo ograniczonego zasięgu organicznego jest platformą która nadal ma wielki potencjał. Każdego miesiąca Instagram odwiedza ponad miliard osób na całym świecie. Jest to liczba która przemawia sama za siebie. 

Pewnie już domyślasz się, że nie musisz wrzucać swoich zdjęć ani nawet wyciągać swojego sprzętu video. Jeśli rozejrzysz się trochę zobaczysz, że możesz zacząć prowadzić profil na instagramie poświęcony swojej pasji czy zamiłowania do memów. Jeśli nie masz żadnego hobby (w co wątpię) możesz znaleźć niszę która jest popularna i po prostu wrzucać czyjeś posty w swojej własnej oprawie graficznej. Najważniejsze to abyś znalazł coś co cię pasjonuje, żeby czas poświęcony na tworzenie dodatkowo sprawiał ci radość. 

Teraz pojawia się pytanie, jak właściwie na tym zarabiać?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Kiedy już zgromadzisz dużą liczbę obserwujących cię osób możesz przystąpić do reklamowania czyjś produktów związanych z niszą którą wybrałeś. W rzeczywistości jest tak, że małe firmy same będą do ciebie pisały z prośbą reklamowanie ich produktów, na tym polega bycie influencerem.

3. Ecommerce

Ecommerce jest to jeden z najłatwiejszych biznesów w które możesz wejść już dzisiaj. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nie potrzebujesz żadnych pieniędzy aby wejść w ten biznes.

 

Ale na czym polega Ecommerce? w skrócie jest to prowadzenie sklepu internetowego i sprzedawaniu rzeczy takich jak ubrania, sprzęt AGD, gadżety itp.

 

Ale co jeśli nie posiadam własnych produktów? I to jest w tym wszystkim najciekawsze. Nie musisz posiadać produktów żeby je sprzedawać. Wystarczy, że będziesz sprzedawać czyjeś produkty na swoim sklepie internetowym nakładając na nie swoją marże. Przykładowo możesz znaleźć jakiś ciekawy przedmiot na Chińskim portalu zakupowym Aliexpress i zacząć go sprzedawać na swojej stronie.

 

Najtrudniejsze zaczyna się dopiero po tym jak dodamy produkt do swojego sklepu. Ponieważ musisz poświęcić czas na dotarcie do potencjalnych klientów.

4. Blog

Wierzę, że każdy człowiek ma jakąś pasję, coś o czym lubi czytać lub oglądać. Jeśli mam rację to nie pozostaje nic innego jak zacząć pisać bloga. Możesz pisać o wszystkim, uwierz mi ,że na świecie są ludzie którzy nadają na takich samych falach i chętnie przeczytają to co napiszesz. Znajdź wolną chwilę, usiądź i pomyśl o tym co lubisz robić w wolnym czasie, jakie filmy lubisz oglądać czy o czym lubisz rozmyślać. Kiedy już znajdziesz to coś weź kartkę lub laptop i zacznij pisać swoje przemyślenia, opinie, czy sposób w jaki gotujesz obiad. Z czasem znajdziesz coraz więcej tematów i coraz więcej zainteresowanych twoim życiem.

 

Możesz połączyć blog z filmami na youtube co da ci większą szansę na szybką rozpoznawalność i większą liczbę zainteresowanych. 

5. Freelancing

Umiesz ładnie rysować, projektować strony internetowe czy prowadzić konta na instagramie? Jeśli tak to pora zacząć sprzedawać swoje usługi. W Polsce i na świecie jest pełno osób które potrzebują różnego pomocy w różnego rodzaju projektach. Świetnym przykładem są tysiące ogłoszeń na platformie Fivver.com jest to strona na której znajdziesz pełno ogłoszeń oferujących różnego rodzaju usługi.

 

Jeśli jesteś w czymś dobry to nie pozostaje ci nic innego jak poszukać osoby która potrzebuje twojej pomocy.

Dodatkowo możesz założyć konta w mediach społecznościowych i pokazywać swoje prace, przyciągając w ten sposób więcej klientów.

Internet to przyszłość zarabiania

To jest najlepszy czas aby to zrozumieć. Internet jest pełen różnego rodzaju metod zarabiania. zastanów się w czym jesteś dobry a potem zacznij to sprzedawać. Dzięki mediom społecznościowym możesz dotrzeć do setek tysięcy ludzi na całym świecie zainteresowanych twoim produktem lub usługą. Nie zwlekaj, zaryzykuj dzisiaj a jutro będziesz wolny.