Trendy dropshippingowe w 2021 r., które mogą doprowadzić do szybkiego sukcesu

Najważniejszym powodem dla którego ludzie nie osiągają sukcesu w dropshippingu jest brak zastosowania praktyk, które przynoszą zysk. Efektywne wykorzystanie pojawiających się trendów może prowadzić do szybkiego sukcesu w dropshippingu. Znam wiele osób, które zaczynają biznes ecommerce i od razu zarabiają duże pieniądze. Wiele osób, które prowadzi dropshipping od dłuższego czasu zastanawia się jak to możliwe. W tym wpisie przedstawię ci trend, który wyniesie twój biznes na wyższy poziom.

Jak ważna jest subskrypcja na sklepie

Jednym z największych trendów w dropshippingu w 2021 roku jest posiadanie subskrypcji na sklepie. Wiele biznesów ecommerce upada ze względu na brak opcji subskrypcji. Dlaczego subskrypcja jest tak ważna? Posiadanie tego elementu na sklepie sprawia, że każdy klient który zakupi u nas na sklepie subksrypcję będzie powracał każdego miesiąca płacąc nam określoną sumę pieniędzy. Tak więc subksrypcja sprawia, że możemy oczekiwać każdego miesiąca stabilnych dochodów. Nie musisz się przejmować tym czy w następnym miesiącu będziesz miał klientów. Jeżeli jednego miesiąca 100 klientów zakupi twój produkt to automatycznie następnego miesiąca ta sama setka zakupi go ponownie, tak w skrócie działa subskrypcja.

Rynek subskrypcji rośnie, jak pokazują badania McKinsey rynek ten był wart w 2011 roku 57 milionów dolarów a w 2019 już 10 miliardów dolarów. 

Tak więc przesyłki z subskrypcją to jeden z najbardziej opłacalnych trendów w 2021 roku. Większość osób o tym wie jednak nie ma pojęcia co umieścić w takich przesyłkach. Odpowiedź nie jest prosta jednak najważniejsze co powinno się znaleźć w takiej przesyłce to duża wartość, i nie chodzi mi tutaj o wartość pieniężną a wartość związaną z ludzkimi emocjami.

Zacznij od znalezienia niszy

Na sam początek wystarczy, że przeprowadzisz dobry research i zobaczysz co sprzedają inne sklepy. W Polsce ten temat jest stosunkowo nowy więc jeżeli znajdziesz coś co sprzedaje się za granicą możesz spróbować sprzedawać to na terenie naszego kraju. Przejdź do wyszukiwarki google i wpisz “subscription box” a następnie dopisz do tego konkretną niszę w której chcesz zacząć sprzedawać. Dla przykładu możesz napisać “subscription box pets” czyli przesyłki z subskrypcją związane ze zwierzętami. Tego typu przesyłki będą zawierały różnego rodzaju przysmaki, ubranka, smycze, płyny do kąpieli, karmy itp. 

Zwróć uwagę nie tylko na rezultaty które wyskakują w Google, ale również na reklamy na samej górze wyszukiwania. Jeżeli któraś firma prowadzi reklamy w Google oznacza to, że zarabia wystarczająco dużo pieniędzy aby inwestować w promocję sklepu. 

W momencie kiedy znajdziesz sklepy sprzedające w twojej niszy przyjdzie czas na zrozumienie dlaczego udało im się osiągnąć sukces. Przeglądnij ich sklepy internetowe, sprawdź co sprzedają i jakimi wartościami kierują się ich klienci przy wyborze ich produktów. Dzięki takiej analizie będziesz wiedział czym się kierować przy tworzeniu swojego sklepu w modwlu dropshipping.

Podkreśl wartość swojej subskrypcji i skup się na niej

Przedstaw jaką wartość otrzyma twój klient w każdej paczce. Dodaj również informację na temat tego ile zaoszczędzi kupując subskrypcję.

Wiele osób spędza bardzo dużo czasu na projektowaniu paczki czy zastanawianiu się co włożyć do środka. Pamiętaj, że na samym początku najważniejsze jest to, aby pozyskać klientów. Twoja paczka nie musi być idealna chodzi o to, aby zacząć sprzedawać a z czasem ulepszysz zawartość czy design opakowania. Sprawdź co sprzedają inne sklepy i dodaj te produkty do swojego boxa, zrób research i sprawdź co kupują ludzie zainteresowani niszą w której sprzedajesz.

Kiedy zdobędziesz pierwszych 100 klientów i będziesz miał pewność, że to co sprzedajesz ma sens, wtedy będziesz mógł się skupić na ulepszeniu swojej oferty.

Drosphipping sukbsrypcji z Aliexpress

Jeżeli nie chcesz na samym początku kupować produktów i pakować ich sam to spróbuj znaleźć dostawcę na Aliexpress, który sprzedaje produkty z jednej niszy.  W swoim boxie umieść od 3 do 4 produktów, pamiętaj również o tym, abyś na każdym boxie zarobił przynajmniej 50% czyli jeżeli twój box kosztuje 20$ to znajdź 3 lub 4 produkty które razem będą kosztowały 10$.

W momencie kiedy klient zamówi subscription box na twoim sklepie wystarczy, że wyślesz wszystkie 3 lub 4 produkty na adres danego klienta.

Pakuj produkty sam

Świetnym rozwiązaniem jest pójście o krok dalej i zamówienie kilku produktów do siebie do domu. Dzięki temu rozwiązaniu będziemy mogli sami spakować subscription boxa i wysłać do swojego klienta o wiele szybciej. To pozwoli na zbudowanie marki i długoterminowej pozytywnej relacji z klientami.

Nie musisz od razu zamawiać setek produktów, Zamów po 10 sztuk każdego produktu który umieszczasz w boxie i sprawdź jak to będzie się sprzedawało. Jeżeli popyt będzie duży zamów 20 sztuk i z czasem zwiększaj tą liczbę. Jeżeli chodzi o ładne pudełka to możesz zakupić je w Polsce za grosze.

W momencie kiedy będziesz miał ponad 200-500 zamówień dziennie możesz skorzystać z firmy, która sama będzie pakowała twoje przesyłki i wysyłała do klienta.

Jeżeli już na samym początku swojego biznesu w modelu dropshipping dodasz opcję subscription boxa do swojej oferty to jest bardzo duża szansa, że osiągniesz sukces w 2021 roku i w późniejszych latach. Jeżeli znajdziesz idealne produkty, idealnych odbiorców i idealnych dostawców to twój biznes przejdzie na o wiele wyższy poziom.

Sprawdź Mój Kanał na Youtube

Reklamy na Google vs Reklamy na Facebooku

Jak zbudować własną markę w Dropshippingu

Podstawowe SEO dla sklepu internetowego - Shopify

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera