jak zarabiać, na YouTube bez nagrywania filmów

Pieniądze popularność i praca marzeń to tylko jedne z wielu zalet bycia youtuberem. Każdy z nas kiedyś marzył, aby zostać twórcą na portalu youtube, ale większość z nas stwierdziła, że się do tego nie nadaje. Zaczęliśmy wymieniać wszystkie potrzebne rzeczy do rozpoczęcia nagrywania i okazuje się, że nie mamy drogiego sprzętu, talentu czy odwagi do pokazania się przed kamerą. Gwarantuję ci, że każdy wielki youtuber myślał podobnie, ale nie słuchał swojego wewnętrznego krytyka tylko zaczął nagrywać.

Droga youtubera jest ciężka szczególnie na początku, kiedy dajesz z siebie wszystko a wyświetlenia pod twoimi filmami są równe 0. Ale jeśli czytasz ten wpis, masz wielkie szczęście, ponieważ dzisiaj zrozumiesz, że nagrywanie filmów na youtube nie zawsze wymaga przełamania swojego ego. W tym wpisie pokaże Ci jak zarabiać, na YouTube bez nagrywania filmów.

Na czym to polega?

Pewnie niejednokrotnie słuchałeś piosenek na youtube nie zastanawiając się kto je stworzył, śpiewa czy promuje. Mówię tutaj głównie o piosenkach z popularnych kanałów takich jak “Chill Nation” “NCS” czy “Trap Nation”. Pewnie myślicie, że za tymi kanałami stoi jedna lub więcej osób które nagrywają piosenki a potem je tam po prostu wrzucają. Otóż nie do końca, piosenki które znajdują się na tych kanałach są zazwyczaj tworzone przez ludzi którzy nie mają nic wspólnego z twórcami kanału. Kanały te następnie udostępniają piosenki innych twórców, którzy oznaczyli swoje utwory, jako wolne od praw autorskich. 

Ale co to znaczy?

To znaczy, że każda piosenka która zostaje wrzucona do sieci i oznaczona jako Copyright Free jest darmowa do wykorzystywania w filmach i vlogach. Jedyną ważną rzeczą, o której trzeba pamiętać jest obowiązek dodania informacji o twórcy piosenki w opisie filmu.

Pojawiają się wam jakieś pomysły w głowie?

Jeśli jeszcze nie załapaliście jak możecie wykorzystać te informacje w praktyce to właśnie teraz się skupcie. Pewnie jak sami wiecie na świecie a choćby i w samej Polsce jest bardzo dużo vlogerów, youtuberów, którzy potrzebują muzyki do swoich filmów. Ci twórcy spędzają bardzo dużo czasu w sieci na poszukiwaniu darmowych utworów do swoich nagrań, aby móc zarabiać na swojej twórczości. I to jest wasza szansa, co powiecie na utworzenie kanału i wrzucanie na niego piosenek darmowych do użytku. Dzięki czemu Ci twórcy będą mieli wszystkie darmowe piosenki w jednym miejscu. Więc macie content oraz macie odbiorców – istny przepis na sukces.

Czy to działa?

Sprawdźmy!

To jest jeden z kanałów który udostępnia muzykę bez praw autorskich.

Jest to tylko jeden z kanałów który bazuje na tym pomyśle. Ale teraz możesz zadać sobie pytanie. Skoro jest tak dużo kanałów które to robią czy mam szansę się wybić.

Odpowiedź jest prosta, oczywiście, że tak. Skoro jest na nich taka liczba subskrypcji to znaczy, że ludzie potrzebują takiej muzyki. Prawda jest taka, że jest wiele osób które po prostu lubi słuchać tych piosenek, bo nie ukrywajmy większość z nich jest naprawdę dobra.

A co z zarobkami?

Kanał ten jest w stanie zarabiać od 1.3 tyś do nawet 21.5 tyś dolarów miesięcznie, co zaznaczyłem w kółku. Niezły wynik jak na wrzucanie czyjś piosenek.

A więc jak zarabiać na YouTube bez nagrywania filmów?

Wystarczy, że wejdziecie na jeden z tych kanałów i po prostu ściągniecie piosenkę która wam się podoba.

Jak to zrobić?

Wejdźcie na jeden z tych filmików, kliknijcie prawym przyciskiem myszy na video i skopiujcie adres URL filmu.

Następnie wejdźcie na jedną ze stron która umożliwia pobieranie filmów z youtube.

W moim przypadku będzie to strona YtMp3, wklejcie link i kliknijcie przycisk “Convert” po krótkim załadowaniu wyskoczy wam przycisk “Download” po kliknięciu którego wyskoczy wam pobieranie piosenki.

Teraz Pasuje dodać zdjęcie na tło filmu

Najlepszym źródłem darmowych zdjęć do użytku jest strona Unsplash lub Polski odpowiednik Pixabay. Po przejściu na jedną z tych stron wpiszcie wyraz z którym ma być związane wasze zdjęcie i znajdźcie to które was najbaradziej interesuje. Pobierzcie i zabieramy się za złączenie to w całość

Stworzenie Video

Najlepszym darmowym programem w moim odczuciu jest OpenShot Video Editor. Pobieracie go, otwieracie i łączycie wasz obrazek oraz piosenkę w całość. Jeżeli macie trudność ze zrozumieniem tego programu poszukajcie w internecie informacji na ten temat lub zostawcie jakiś komentarz a z chęcią wam pomogę.

Miniaturka

Miniaturka jest jedną z najważniejszych rzeczy jeśli chodzi o sukces na youtube. To jest pierwsza rzecz którą widzi twój przyszły widz. Musisz więc zadbać o to aby wyglądała naprawdę dobrze. 

Z pomocą przychodzi darmowa strona Canva na której w bardzo prosty sposób możesz stworzyć nie tylko miniaturkę ale również logo czy background kanału. Program jest bardzo łatwy w obsłudze, jednak jeśli będziecie mieli jakiś problem piszcie w komentarzach.

Film gotowy do wrzucenia

Jeżeli przeszliście przez wszystkie powyższe kroki, pozostało wam wrzucenie filmu. Jednak pamiętajcie o tym aby w opisie filmu umieścić informacje o autorze piosenki. 

Gdzie je znaleźć

Wróćcie do filmu z którego wzieliście piosenkę otwórzcie opis i poszukajcie informacji na temat autora. Umieście wszystkie linki dotyczące tej piosenki tak jak to zrobił twórca na zdjęciu poniżej. Po prostu skopijujcie i oprócz swoich linków do instagrama, subskrybcji i czego tam jeszcze chcecie, umieśćcie te same linki które znajdują się w opisie filmu z którego braliście piosenkę. Oczywiście tylko te informacje które dotyczą danej piosenki nie kanału który je opublikował.

Co dalej?

Teraz liczy się cierpliwość oraz systematyczne wrzucanie filmów przynajmniej raz dziennie. Wiadomo, że od razu nie wskoczy wam tysiące wyświetleń, ale jeśli będziecie wytrwali, w końcu wasze filmy zaczną zyskiwać popularność. Jeśli chcecie poznać ciekawe techniki które pomogą zyskać wam widzów m.in jak dobierać tagi piszcie w komentarzach i śledźcie naszego bloga. Jeżeli chcecie poznać inne sprawdzone sposoby zapraszam was do wpisu 5 Metod zarabiania w internecie. Mam nadzieje, że zrozumieliście jak zarabiać na youtube bez nagrywania filmów, Życzę wam powodzenia i wytrwałości!

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera