5 Metod zarabiania w internecie

Nieważne czy szukasz szybkiej gotówki czy chciałbyś znaleźć długoterminowe źródło dochodu internet jest idealnym miejscem. Zarabianie w internecie nie jest tak trudne jak się wydaje jednak wymaga dyscypliny oraz konsekwentnych działań. 

 

Praca w internecie tak samo jak zwykła praca wymaga poświęcenia czasu. Im więcej czasu poświęcisz tym większe efekty osiągniesz. Jeśli zastanawiasz się od czego zacząć, trafiłeś idealnie. W tym wpisie przedstawię ci ciekawe metody zarabiania w internecie.

1. Kanał na Youtube

Zanim pominiesz ten sposób daj mi szansę na wyjaśnienie. Większość ludzi uważa, że aby zacząć nagrywać filmy na youtubie potrzebny jest im drogi sprzęt czy przełamanie się i pokazanie przed kamerą. Nic bardziej mylnego, tak naprawdę większość dużych kanałów nie nagrywa drogim sprzętem a tym bardziej nie pokazuje swojej twarzy na filmach. Zatem jak oni to robią? kluczem do sukcesu jest pomysł i sposób jego realizacji. Najlepszym przykładem są kanały nagrywające filmy które są zlepkiem różnego rodzaju urywek serialów telewizyjnych, streamów, memów czy wydarzeń sportowych. Kanały te generują niesamowite dochody tylko i wyłącznie poświęcając swój czas na połączenie różnego rodzaju ciekawych momentów w całość.

 

Jak każdy człowiek na pewno masz jakieś hobby czy zainteresowanie. Może lubisz słuchać piosenek albo znasz się na sporcie czy gotowaniu. Nieważne jakie masz zainteresowanie, najważniejsze jest to że możesz zacząć dzięki niemu zarabiać. Jeśli boisz się kamery, możesz zacząć od nagrywania swojego głosu. Znajdź temat który cię interesuje i zacznij mówić, mów o swoich przemyśleniach, uwierz mi że znajdą się ludzie którzy dzielą tą samą pasję i z chęcią ciebie posłuchają. Najważniejsze to zacząć, jeśli nie spróbujesz nie dowiesz się czy wyjdzie. Co masz do stracenia? najwyżej ci się uda i będziesz mówić o swojej pasji zarabiając przy tym pieniądze.

 

2. Instagram

Dokładnie tak, Instagram mimo ograniczonego zasięgu organicznego jest platformą która nadal ma wielki potencjał. Każdego miesiąca Instagram odwiedza ponad miliard osób na całym świecie. Jest to liczba która przemawia sama za siebie. 

Pewnie już domyślasz się, że nie musisz wrzucać swoich zdjęć ani nawet wyciągać swojego sprzętu video. Jeśli rozejrzysz się trochę zobaczysz, że możesz zacząć prowadzić profil na instagramie poświęcony swojej pasji czy zamiłowania do memów. Jeśli nie masz żadnego hobby (w co wątpię) możesz znaleźć niszę która jest popularna i po prostu wrzucać czyjeś posty w swojej własnej oprawie graficznej. Najważniejsze to abyś znalazł coś co cię pasjonuje, żeby czas poświęcony na tworzenie dodatkowo sprawiał ci radość. 

Teraz pojawia się pytanie, jak właściwie na tym zarabiać?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Kiedy już zgromadzisz dużą liczbę obserwujących cię osób możesz przystąpić do reklamowania czyjś produktów związanych z niszą którą wybrałeś. W rzeczywistości jest tak, że małe firmy same będą do ciebie pisały z prośbą reklamowanie ich produktów, na tym polega bycie influencerem.

3. Ecommerce

Ecommerce jest to jeden z najłatwiejszych biznesów w które możesz wejść już dzisiaj. Jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że nie potrzebujesz żadnych pieniędzy aby wejść w ten biznes.

 

Ale na czym polega Ecommerce? w skrócie jest to prowadzenie sklepu internetowego i sprzedawaniu rzeczy takich jak ubrania, sprzęt AGD, gadżety itp.

 

Ale co jeśli nie posiadam własnych produktów? I to jest w tym wszystkim najciekawsze. Nie musisz posiadać produktów żeby je sprzedawać. Wystarczy, że będziesz sprzedawać czyjeś produkty na swoim sklepie internetowym nakładając na nie swoją marże. Przykładowo możesz znaleźć jakiś ciekawy przedmiot na Chińskim portalu zakupowym Aliexpress i zacząć go sprzedawać na swojej stronie.

 

Najtrudniejsze zaczyna się dopiero po tym jak dodamy produkt do swojego sklepu. Ponieważ musisz poświęcić czas na dotarcie do potencjalnych klientów.

4. Blog

Wierzę, że każdy człowiek ma jakąś pasję, coś o czym lubi czytać lub oglądać. Jeśli mam rację to nie pozostaje nic innego jak zacząć pisać bloga. Możesz pisać o wszystkim, uwierz mi ,że na świecie są ludzie którzy nadają na takich samych falach i chętnie przeczytają to co napiszesz. Znajdź wolną chwilę, usiądź i pomyśl o tym co lubisz robić w wolnym czasie, jakie filmy lubisz oglądać czy o czym lubisz rozmyślać. Kiedy już znajdziesz to coś weź kartkę lub laptop i zacznij pisać swoje przemyślenia, opinie, czy sposób w jaki gotujesz obiad. Z czasem znajdziesz coraz więcej tematów i coraz więcej zainteresowanych twoim życiem.

 

Możesz połączyć blog z filmami na youtube co da ci większą szansę na szybką rozpoznawalność i większą liczbę zainteresowanych. 

5. Freelancing

Umiesz ładnie rysować, projektować strony internetowe czy prowadzić konta na instagramie? Jeśli tak to pora zacząć sprzedawać swoje usługi. W Polsce i na świecie jest pełno osób które potrzebują różnego pomocy w różnego rodzaju projektach. Świetnym przykładem są tysiące ogłoszeń na platformie Fivver.com jest to strona na której znajdziesz pełno ogłoszeń oferujących różnego rodzaju usługi.

 

Jeśli jesteś w czymś dobry to nie pozostaje ci nic innego jak poszukać osoby która potrzebuje twojej pomocy.

Dodatkowo możesz założyć konta w mediach społecznościowych i pokazywać swoje prace, przyciągając w ten sposób więcej klientów.

Internet to przyszłość zarabiania

To jest najlepszy czas aby to zrozumieć. Internet jest pełen różnego rodzaju metod zarabiania. zastanów się w czym jesteś dobry a potem zacznij to sprzedawać. Dzięki mediom społecznościowym możesz dotrzeć do setek tysięcy ludzi na całym świecie zainteresowanych twoim produktem lub usługą. Nie zwlekaj, zaryzykuj dzisiaj a jutro będziesz wolny.

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera

Leave a Comment