Jak znaleźć tagi do filmów na Youtube

Wrzucasz filmy na youtube przez długi okres czasu, ale nie widzisz rezultatów, o których marzysz? A może chcesz wyświetlać się wyżej w wynikach wyszukiwania na Youtube czy Google. Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco to pora zabrać się za tagi Youtube.

Czym są tagi na YT

Tagi Youtube są to słowa kluczowe, których używamy w celu opisania filmu. Najprościej mówiąc, jeśli ktoś szuka, na Youtube frazy “darmowa muzyka” a ty właśnie użyłeś tych dwóch słów w swoim opisie, tytule czy tagach to masz szanse, że twój film pokażę się w wynikach wyszukiwania. Dlatego tagi na Youtube są tak bardzo ważne, ponieważ to od nich często zależy jak wysoko znajdzie się nasz film w wynikach wyszukiwania.

Gdzie znaleźć tagi?

1. Google Planer Słów Kluczowych

tagi youtube

Pierwszym pomocnym narzędziem jest Google Keyword Planner. Jest to planer słów kluczowych od Google, z którego możecie korzystać za darmo po zalogowaniu do konta Google. Google planner umożliwia nam znalezienie słów, które są często wyszukiwane i wiążą się ze słowem kluczowym.

Powiedzmy, że wrzucamy film na Youtube pod tytułem “Gramy w League of Legends”. W takim razie chcemy wyszukać wszystkie osoby, które mogą być zainteresowane grą League of Legends. W tym celu wchodzimy do Google plannera wchodzimy w opcje poznaj nowe słowa kluczowe i wpisujemy słowa, które mogą wyszukiwać gracze League of Legends (Patrz zdjęcie poniżej)

Po wpisaniu słowa wyskoczą nam podobne frazy wyszukiwane przez ludzi oraz średnia miesięczna liczba ich wyszukiwań. Teraz wystarczy, że skopiujemy te, które odnoszą się do naszego filmu i wkleimy je w pole tagów w edytorze na Youtube. Jeżeli nie znajdziecie wystarczająco dużo tagów wystarczy, że zmienicie słowa kluczowe w tym przypadku “poradnik do league of legends” na inne i wyskoczy wam lista innych wyszukiwanych słów kluczowych.

2. Wyszukiwarka na Youtube

Jednym z prostszych sposobów na znalezienie tagów jest wyszukiwarka w Youtube. Wystarczy, że wpiszecie wasze główne słowo kluczowe opisujące film (najlepiej żeby to były 2-3 słowa np. “śmieszne filmy”) i dodacie do tego kolejne litery alfabetu. Zaczynamy od wpisania “śmieszne filmy a” potem “śmieszne filmy b” itd. Za każdym razem rozwinie wam się lista częstych wyszukiwań w serwisie Youtube. Wystarczy teraz, że zapiszecie sobie wszystkie słowa, które związane są z waszym filmem i użyjecie, jako tagów na Youtube.

tagi youtube
tagi youtube

3. Proponowane

Ta strategia trochę różni się od poprzednich dwóch a polega na wyświetlaniu się w sekcji proponowane, pod filmami innych twórców.

Aby zrealizować ten cel musimy pobrać darmowy program vidIQ dzięki niemu będziemy w stanie m.in. widzieć, jakie tagi użyli inni twórcy w swoich filmach na Youtube.

Po dodaniu wtyczki do przeglądarki możemy znaleźć film, który jest podobny do naszego i pod którym chcemy się znaleźć w proponowanych. Po wejściu w konkretny filmik powinniśmy zobaczyć po prawej stronie ekranu takie okienka.

tagi youtube
tagi youtube

Nas będzie głównie interesować okienko zaznaczone wyżej na zdjęciu, w którym znajdują się wszystkie tagi użyte przez tego twórcę. Teraz wystarczy, że skopiujemy te tagi i wkleimy do swojego filmu na Youtube. Dzięki temu działaniu będziemy mieli większe szanse, że nasz film pokażę się w proponowanych pod tym filmem. Jeżeli uważacie, że odbiorcy tego filmu pasują idealnie do filmu, który wy nagraliście nie pozostaje wam nic innego jak wprowadzić ten sposób w życie.

Dlaczego tagi są ważne

Myślę, że sami rozumiecie jak bardzo ważne są tagi używane w waszym filmie. Jeżeli znajdziecie słowa kluczowe, których nikt nie używa wasze filmy będą w stanie pojawić się wyżej w wyszukiwaniach. Należy, zatem zrozumieć waszą grupę odbiorców oraz jakie pytania i frazy mogą być przez nich wyszukiwane. Trzy sposoby opisane w tym wpisie ułatwią wam to zadanie.

Jeżeli nie macie jeszcze pomysłu na swój własny kanał zapraszam was do przeczytania wpisu w którym mówię jak zacząć zarabiać na Youtube bez nagrywania filmów

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera