co to jest ecommerce

Co to jest Ecommerce – Dropshipping

Chcesz wiedzieć co to jest ecommerce? Masz ochotę stworzyć swój własny sklep ecommerce? W takim razie idealne trafiłeś.

Ecommerce odnosi się do jakiejkolwiek biznesowej transakcji zawieranej przez internet. Jednym z najpopularniejszych przykładów są zakupy internetowe, czyli kupowanie i sprzedawanie produktów online. Ecommerce obejmuje również aukcje online sprzedaż biletów czy operacji bankowych. 

W tym wpisie chciałbym skupić się głównie na Ecommerce w rozumieniu sklepów internetowych.

Jeden z najlepszych biznesów 2020 roku

Ecommerce jest najszybciej rozwijającym się rynkiem detalicznym, który według prognoz ma osiągnąć sprzedaż w wysokości 4.135 bilionów dolarów w 2020 roku.

Takie liczby mówią same za siebie. Duża sprzedaż i łatwość w rozpoczęciu czyni, Ecommerce jednym z najlepszych biznesów 2020 roku.

Zaryzykuje stwierdzenie, że aby zacząć ten biznes nie potrzebujesz tak naprawdę ani złotówki. Wystarczy odpowiednia wiedza oraz zrozumienie działania sklepów Ecommerce.

Ale co właściwie mam sprzedawać?

Teraz do gry wchodzi jedna z form Ecommerce, jaką jest dropshipping. Dropshipping polega na tym, że nie musisz posiadać własnych produktów wystarczy, że będziesz sprzedawać czyjeś produkty nakładając na nie swoją marżę.

Powiedzmy, że dodajesz na swój sklep produkt z Aliexpress. Po jakimś czasie produkt ten zostanie kupiony przez osobę X a wtedy ty zamawiasz ten produkt na serwisie Aliexpress i podajesz dane do wysyłki właśnie osoby X. Nie musisz martwić się pakowaniem i wysyłaniem przesyłki. Wszystko to zrobi za ciebie producent, który sprzedaje dany przedmiot na Aliexpress.

Nie potrzebujesz magazynować produktów ani ich własnoręcznie wysyłać wystarczy tylko, że dotrzesz do klientów.

Marketing

Pojawia się pytanie, na czym głównie polega ten biznes. Odpowiedź jest prosta – Marketing, to właśnie marketing jest kluczowy w działaniu sklepu ecommerce. 

Jesteśmy w naprawdę uprzywilejowanej sytuacji. Nie musimy chodzić po domach i reklamować swoich produktów. W dzisiejszych czasach możemy dotrzeć do setek tysięcy potencjalnych klientów posiadając komputer/telefon oraz połączenie z siecią.

Kluczowymi platformami są Facebook, Instagram, Pinterest, Twitter oraz TikTok.

Jeżeli posiadamy jakiś kapitał na start możemy zacząć od płatnego reklamowania się. Jednak, bez odpowiedniej wiedzy może być to tylko strata pieniędzy. Warto zacząć od stworzenia kont w mediach społecznościowych oraz zacząć wrzucać jakiś content. Jeśli wdrożymy odpowiednie sposoby na to jak zdobyć nowych odbiorców możemy w darmowy sposób zyskać nowych klientów każdego miesiąca.

Własny sklep czy platformy sprzedażowe

Wiedząc już, na czym polega dropshipping możemy sprzedawać produkty na różnych portalach w internecie.

Pierwszym najpopularniejszym serwisem jest Allegro. Największym plusem Allegro jest to, że nie musimy się zajmować marketingiem. Każdego miesiąca portal Allegro odwiedza tysiące osób, czyli setki potencjalnych klientów. Jeśli prowadzimy jakieś media społecznościowe możemy przyciągnąć więcej klientów jednak już samo dodanie produktów na allegro umożliwia innym ich odnalezienie.

Drugim sposobem jest założenie własnego sklepu np. na platformie Shopify. Posiadanie własnego sklepu umożliwia budowanie bazy klientów oraz jest niezbędne, jeśli chcemy zwiększyć sprzedaż po przez reklamy na Facbooku czy Instagramie. Jeśli chcemy zarabiać większe pieniądze a taki jest cel to założenie własnego sklepu internetowego będzie pierwszym krokiem do sukcesu.

Jak się za to zabrać krok po kroku

1. Znalezienie hurtowni/dostawcy

Pierwszym krokiem będzie znalezienie dostawcy lub hurtowni, która będzie chciała współpracować na zasadzie dropshipingu. Najpopularniejszym dostawcą jest Aliexpress. Jednak czas oczekiwania na przesyłkę jest wydłużony w przypadku wysyłki z Chin. Jeśli chcemy sprzedawać produkty w Polsce może okazać się to nielada problemem. Jednak na Aliexpress możemy znaleźć dużą liczbę dostawców ze Stanów Zjednoczonych. Jeśli planujemy sprzedawać produkty w Stanach Zjednoczonych, do czego zachęcam to Aliexpress może okazać się świetnym rozwiązaniem.

2. Znalezienie Produktu

Jeżeli wybierzemy naszego dostawcę w tym przypadku Aliexpress czas znaleźć ciekawy produkt do sprzedaży. W kolejnych wpisach przedstawię kilka sposobów na to jak znaleźć produkt, który będzie się sprzedawał. Szukamy produktu w serwisie Aliexpress, sprawdzamy czas dostawy, cenę itd., jeżeli stwierdzimy, że chcemy sprzedawać dany produkt to bierzemy się za stworzenie sklepu.

3. Stworzenie Sklepu

Kolejnym krokiem będzie stworzenie sklepu np. na platformie Shopify, która jest bardzo prosta w obsłudze. W kolejnych wpisach przedstawię Ci jak stworzyć taki sklep oraz skonfigurować wszystkie ustawienia. Tak, więc po stworzeniu sklepu dodajemy produkt, tworzymy opis i zaczynamy sprzedawać.

4. Marketing

Następnym krokiem będzie marketing w mediach społecznościowych. Warto zacząć od Instagrama oraz Facebooka. Ciekawym pomysłem jest również pisanie bloga, który przyciągnie ludzi do twojego sklepu. Marketing jest kluczową częścią tego biznesu, dlatego zainwestuj w wiedzę na ten temat. Na naszym blogu oraz kanale Youtube znajdziesz ciekawe sposoby na zdobycie klientów.

5. Pierwsze Zamówienie!

W końcu po długiej i ciężkiej pracy ktoś kupił produkt na twoim sklepie. Teraz wystarczy, że złożysz zamówienie na ten produkt w serwisie Aliexpress a w danych wysyłkowych wpiszesz dane swojego klienta i gotowe. Płacisz za towar pieniędzmi ze sprzedaży w swoim sklepie i cieszysz się swoją prowizją.

Warto Zacząć

Dropshipping jest najlepszym sposobem na to, aby zacząć zarabiać ogromne pieniądze na sklepie ecommerce. Nie musisz posiadać własnego produktu ani kupować go za swoje pieniądze. Dopiero po zakupie na twoim sklepie zamawiasz przedmiot, który zostanie wysłany przez dostawce. Nie musisz ryzykować, że stracisz pieniądze, ponieważ dokonujesz zamówienia dopiero po zakupie na swoim sklepie. 

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera

Leave a Comment