Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów

Pewnie niejednokrotnie śmiałeś się z filmu, na którym ktoś w zabójczym tempie zjadał 20 hamburgerów lub 15 hot-dogów. Takie filmy bawią miliony osób na całym świecie. W tym wpisie pokażę Ci najlepszy pomysł na kanał na yt oraz krok po kroku przedstawię Ci jak możesz na nim zarabiać.

Na czym to polega?

Chodzi o tworzenie filmów używając krótkich materiałów, na których ludzie jedzą na czas. Przeanalizujmy teraz kanał, który tworzy takie filmy.

Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów​ - MarketingExpert

Kanał ten generuje milionowe wyświetlenia. Wystarczy, że znajdziecie krótkie filmy, na których ludzie pokazują swoją umiejętność szybkiego jedzenia i połączcie je w jeden film. 

Od razu mówię, że nie jest to przestępstwem. Macie prawo do tego, aby robić tego typu filmy tzw. kompilacje. Wystarczy, że w opisie wkleicie linki do filmów, których użyliście.

Działamy

Pierwszym etapem będzie otworzenie Youtube i wpisanie w wyszukiwarkę słów związanych z tym tematem. Na początku niech to będzie “fast eating”. Po wpisaniu tych słów pojawi nam się lista filmów.

Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów​ - MarketingExpert

Teraz wystarczy, że poświęcicie trochę czasu na znalezienie filmików, które trwają 2-4 min. Możecie wejść w inne kompilacje i po prostu powycinać niektóre fragmenty i użyć ich w swoim filmie. Jeżeli nie będziecie mogli znaleźć nic ciekawego wpiszcie inne wyrażenie np. “fast ice cream eating” czyli szybkie jedzenie lodów. Jeżeli poświęcicie trochę czasu, tych filmów znajdziecie tysiące.

Jak pobrać filmy z youtube?

Nie ma nic prostszego, wystarczy, że skopiujecie link filmu i wejdziecie na stronę YtMp3. Po przejściu na stronę wystarczy kliknąć przycisk mp4, wkleić link i pobrać.

Najlepszy pomysł na kanał na yt - bez nagrywania filmów​ - MarketingExpert

Tworzenie filmu

Następnym krokiem będzie połączenie wszystkich filmików w jeden cały film. Długość takiego filmu nie powinna być krótsza niż 10 min. Filmy, które trwają 10 min i więcej mają większą szansę na szybkie wybicie się. Dzieję się tak, ponieważ im dłużej ktoś ogląda twój film tym lepiej Youtube na to patrzy.

Teraz otwieracie jakiś program do montażu filmu. Jeżeli nie wiecie, jakiego użyć polecam darmowy program OpenShot Video Editor. Jeżeli potraficie w fajny sposób montować film, to dobrze. Jeśli jednak jesteście początkujący to nic się nie dzieje. Wystarczy, że połączycie filmiki w jedną całość i to wystarczy, aby setki osób było zainteresowane takim filmem.

SEO

Po zmontowaniu filmu możecie go wrzucić na swój kanał Youtube. Teraz wystarczy wiedza o tym ,jakich tagów używać, o czym przeczytacie tutaj. Pamiętajcie również o ciekawych miniaturkach ,które w prosty sposób możecie stworzyć na stronie Canva. Miniaturki są bardzo ważną częścią filmu, ponieważ osoba zanim kliknie w wasz film widzi właśnie miniaturkę. Możecie wzorować się na innych kanałach, które tworzą tego typu filmy lub wykorzystać waszą wiedzę i kreatywność.

Powodzenia

Teraz najważniejsza jest cierpliwość i stałe dodawanie filmów, minimum raz w tygodniu. Jeżeli chcecie poznać inne sposoby na kanał na youtube zapraszam was do wpisu “Jak zarabiać na youtube krok po kroku w 2020 roku“.

Powodzenia!

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera