Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku

Nie masz pomysłu na kanał na youtube? Nie wiesz jaki content nagrywać, aby zyskać dużą liczbę wyświetleń oraz subskrypcji a może chcesz zostać youtuberem, ale nie masz ochoty pokazywać się przed kamerą. Nie ważne, którą z tych osób jesteś, mam dla ciebie świetną wiadomość. Możesz zostać youtuberem już dzisiaj i nie potrzebujesz do tego kamery ani mikrofonu wystarczy, że poświęcisz kilka minut na zrozumienie sposobu, który Ci przedstawię.

Na czym to polega?

Sposób, który chcę Ci przedstawić jest niesamowicie prosty wymaga tylko trochę twojego skupienia i pracy no i przede wszystkim cierpliwości. Pewnie widziałeś kiedyś filmy na youtubie, w których słychać i widać palące się drewno w kominku, a może zauważyłeś filmy, na których słychać odgłosy padającego deszczu. Jeżeli nie to spójrz na filmy zamieszczone poniżej.


Przejdźmy do szczegółów

Pewnie pojawia się w twojej głowie następujące pytanie – mam nagrywać spadający deszcz?

Otóż nie! Obiecałem Ci, że nie będziesz musiał nic nagrywać i tak też się stanie. Osoby, które wrzuciły te filmy najprawdopodobniej również korzystały ze sposobu, który wam przedstawię.

Wystarczy, że znajdziecie jakieś video przedstawiające spadający deszcz oraz odgłosy deszczu a następnie złączycie w całość i stworzycie z tego jedną godzinę materiału filmowego. Dlaczego 1h? Wielu ludziom tego typu filmy pomagają się uspokoić i zrelaksować, często słuchają tych nagrań przez długi czas. 

Jeżeli ktoś będzie oglądał wasz film przez godzinę, algorytmy youtube stwierdzą, że jest on idealny ,aby zwiększyć jego widoczność. Im chodzi o to żeby jak najdłużej przytrzymać oglądającego w ich serwisie.

Zaczynamy działanie

Na początku musimy znaleźć video, którego użyjemy w filmie.

Wchodzimy na stronę Pixabay wybieramy filmy video i wpisujemy w wyszukiwarkę słowo “deszcz”. Po wyszukaniu pokażą nam się różne videa przedstawiające spadający deszcz, wybieramy jedno z nich pobieramy i lecimy dalej.

 

Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku
Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku


Dźwięk

Następnym krokiem będzie znalezienie dźwięku spadającego deszczu. Wiele filmów m.in. ten na zdjęciu posiadają już dźwięk spadającego deszczu. W takim wypadku możemy używać tego, który jest w filmie lub znaleźć inny używając youtube.

Wchodzimy na youtube i w wyszukiwarce wpisujemy np. słowo “rain” po krótkiej chwili wyskoczą nam filmy, w których znajdują się dźwięki, których szukamy. Teraz wystarczy, że klikniemy w przycisk “filtr” rozwinie nam się lista filtrów, z której wybieramy creative commons czyli filmy, które można ponownie wykorzystywać oraz na nich zarabiać.

Jak zarabiać na Youtube krok po kroku w 2020 roku
pomysł na kanał na youtube

 

Pojawi nam się lista filmów, wybieramy jeden i pobieramy ścieżkę dźwiękową z tego filmu używając strony YtMp3. Wystarczy, że skopiujecie link filmu i wkleicie w odpowiednim miejscu na tej stronie.

Faza Końcowa

Teraz wystarczy, że połączysz video i audio w jeden film. Jeżeli nie wiesz, jaki program video wybrać polecam Ci Openshot jest on bardzo prosty w obsłudze oraz darmowy. Pamiętaj, aby filmik trwał około godziny czasu. Teraz wystarczy, że wrzucisz swój film na youtube, najważniejsze to zrozumieć, że od razu nie zdobędziesz milionów wyświetleń, wymaga to czasu. Bądź konsekwentny w tym, co robisz i wrzucaj nowy film przynajmniej raz w tygodniu. Jeśli chcesz szybciej wybić się na Youtube sprawdź wpis o tym jak znaleźć odpowiednie tagi

Po jakimś czasie będziesz mógł nawiązać partnerstwo z Google Ads i zaczniesz zarabiać z reklam, które będą wyświetlane w twoich filmach.

Wskazówka

W ten sposób możesz wrzucać różnego rodzaju filmy m.in. dźwięk płonącego drewna, wodospady, grzmoty, śpiew ptaków oraz inne podobne filmy. Większość z nich jest używana przez ludzi, aby się zrelaksować, więc pamiętaj o tym dobierając dźwięki do filmu.

 

Mam nadzieje że podoba Ci się ten pomysł na kanał na youtube. Jeżeli szukasz więcej sposobów na kanał, na Youtube bez nagrywania filmów zapraszam cię na inny wpis dotyczący wrzucania darmowych piosenek

Odbierz darmowy Ebook w którym pokażę ci jak możesz zacząć zarabiać w dropshippingu.

Nie wysyłamy spamu! Przeczytaj nasz Regulamin Newslettera